Okey | Okey Oynamak iStiyorum

Okey Oynamak İstiyorum

 

Birçok kişinin mutlaka oyun oynamak için boş vakitleri bulunuyordur. Boş vakitlerinde kitap okuyanlar, spor yapanlar ve farklı aktivitelerde yer alanlar çok oluyor, fakat bugünlerde boş vakitlerinde okey oynamak istiyorum diyenler çok olmaya başladı. İnternet üzerinden, akıllı telefonlardan veya bir tane masa ve okey takımı varsa, masa başında dört kişi ile okey oynanabiliyor. Zevkli bir oyun olduğundan, oynamaya başladığınızda vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Hatta o kadar hızlı geçiyor ki her şey, hangi vakit kaç tane tur oynadığınızı bile sayamıyorsunuz. Okey oynarken mutlaka yanınızda bir kalem ve kağıdın bulunması gerekiyor, çünkü okey oynarken kimin kazandığını öğrenmeniz için puanları her zaman kağıt üzerinde düşürmeniz gerekiyor.

Okey aslında çok basit bir oyundur ve tek yapmanız gereken, okeyin kurallarını çok iyi bilmek ve yanlış hamleler yapmamak. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, en güzel şekilde okey oynayabilirsiniz. Okey artık çok yaygınlaşmış bir grup oyunudur. Gençlerden yaşlılara kadar herkesin oynadığı bir oyundur. İnternete okey yazdığınız zaman, okey oyununu barındıran bütün web sitelerinin linkleri karşınıza çıkacaktır. İnternetten hem düz okey oynayabilirsiniz, hemde 101 okey oynayabilirsiniz. Her ikiside aynı okey oyunlarıdır, fakat 101 okey oyununu oynarken biraz dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü bu versiyonda matematik oynuyor. Doğru hesap yapmanız ve hamleleri doğru yapmanız gerekiyor. Bir tane yanlış taş atarsanız, taşları açma şansınız yok olur ya da okey taşınız varsa ve onu atarsanız ceza alırsınız.

Artık bilgisayarınızda, akıllı telefonlarda, tabletlerde ve her yerde okey oynayabilirsiniz. Okey oyununu oynamanın herhangi bir zamanı veya yeri yoktur. Yeterki bir bilgisayarınız, akıllı telefonunuz veya tabletiniz olsun. Bilgisayarda okey oyna diye araştırdığınızda bilgisayara okey oyununu yükleyebilecek birçok programlar bulabileceksiniz. Okey hem vakit geçirebileceğiniz, hem arkadaşlarınız ile beraber güzel bir zaman geçirebileceğiniz, sohbet ederek oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun türüdür. Türkiye’ye özgü bir masa oyunudur, fakat teknoloji ve internet sayesinde artık neredeyse dünyanın her yerinde oynanmaktadır. Özellikle teknolojik aletlerin içerisinde olduğu zaman rahatlıkla istediğiniz yerde istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Basit ama dikkatli oynamanız gereken bir oyundur. Atıldı

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.