Tavla Oyna – Tavla , Tavla Nasıl Oynanir

     TAVLA OYNA  <——- Tıkla Tavla Oynama Başla
Online oyunu ; online tavla oyna rakibinizle karşılıklı oynayabileceğiniz bir oyunla daha sizleri buluşturuyoruz. Şimdiki oyunumuzda, tavla oynamanın zevkini sonuna kadar hissedeceksiniz. Beyaz pullara sahip olduğunuz oyunda, rakibinizden daha hızlı olmaya çalışın. Bu hız ve başarıyı sağlamada, atacağınız zarların büyük önemi olduğunu da unutmayın. Oyunumuzdaki zarları kullanmak için, mousa hafifçe basmanız gerekecek. Sıra size geldiği zaman, bunu yapın ve doğru bir şekilde ilerleyin. Rakibinizin pulları tek kaldığı zaman, attığınız zar sayıları ile onu kırabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman, karşı tarafın zaman kaybetmesini sağlamış olacaksınız. Oyun içerisinde de, böyle bir durumun avantaj sağlayacağını unutmayın. Hızlı bir şekilde ilerleyerek, tüm pulları kendi alanınıza yerleştirin. Şansınızın bol olması dileğiyle.Hepinize iyi eğlenceler diliyoruz.
Acemi oyunu ; acemi tavla oyna tavla tutkunlarının bayılacağı oyunda, hepinizi aramızda görmek istiyoruz. Tavla partisi tadında geçecek oyunda, eğlenceli vakit geçireceğinize eminiz. İki kişinin karşılıklı olarak oynadığı oyunda, 15 tane pul sahibi olacaksınız. Doğru hamleler yaparak, bu pulları ilerletmeye çalışın. Atacağınız zar sayılarına göre, pulların gideceği yerleri belirleyebilirsiniz. Rakibinizden hızlı davranmanız gereken oyunda, karşı tarafın sizi kırmasına izin vermeyin. Tavla oyununda geçen “kırma” teriminde, karşı tarafın hızınızı azaltması yaşanıyor. Sahip olduğunuz pulun tek başına kalması durumunda, rakip oyuncu pulun olduğu yere gelerek sizi kırıyor. Böyle bir durumun yaşanması durumunda, en geriden oyuna başlamanız gerekecek. Zaman kaybetmenizi sağlayacak bu durum, karşı tarafa hız kazandırmış olacak. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz taktirde, oyunda başarı sağlayacağınıza eminiz.
 süreli oyunu ; süreli tavla oyna tavlada beyaz pulların şansına inanan arkadaşları görmek istiyoruz. Keyifli oyunumuzda, mükemmel gözüken beyaz pullarla hareket edeceksiniz. Bol bol kapı alıp, pul kuracağınız tavla oyununda, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bu güzel heyecana dahil olmak için, hiç vakit kaybetmeden oyuna başlayın. İyi vakit geçireceğinize garanti veriyoruz. Beyaz renkteki pulları hareket ettirmek için, mousla onların üzerine ilerleyin. Daha sonrasında ise, onları taşıyarak istediğiniz yere götürün. Kolayca yapacağınız bu hamleler esnasında, bazı kurallara da uymanız gerekecek. Öncelikle, attığınız zarlarda hangi rakamların çıktığını takip etmelisiniz. Buradaki sayılara göre, pullarınızı ilerletebilme hakkınız var. İlerleyeceğiniz alanlarda, rakibinizin birkaç pulu olmamasına dikkat edin. İki pulun üst üste olduğu yerlere ilerlemeniz mümkün değil.
puanlı tavla oyunu ; puanlı tavla oyunu oyna, zarla oynanan oyunlarımıza bir yenisi daha eklendi. Tavla olarak bildiğimiz oyunda, toplam 15 tane pulun sahibi olacaksınız. Beyaz renkteki bu pulların, rakip takımın pullarından hızlı olmaları gerekiyor. Oyunumuzdaki zarları atarak, bu pulların nereye ilerleyeceğine karar verin arkadaşlar. Bazı durumlarda büyük rakamlar işinize yararken, bazı durumlarda ise küçük rakamları isteyeceksiniz. Bu sebepten ötürü, hangi rakamların en iyi olacağına karar veremiyoruz. Fakat genel olarak, altı altı atmanın ayrı bir havası olduğunu söylemeliyiz. Zarlar içerisindeki en büyük rakam oldukları için, pulları kendi yerinize daha çabuk götürebilirsiniz. Bu sayede, rakibinizi geçme olasılığınız artmış olur. Merak eden arkadaşlarımıza, oyunda nasıl ilerleneceğini belirtmek istiyoruz. Mousa bastığınız zaman, oyundaki zarları atmış olacaksınız. Pulları hareket ettirmek içinse, mousla onları taşımanız gerekiyor.
bilgisayara karşı oyunu ; bilgisayara karşı tavla oyna seveceğiniz oyunları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Sıradaki oyunumuzda, toplam 30 tane pul bulunmakta. İki ayrı renkte olan bu pullar, atacağınız zarlar sayesinde hareket edecek. Yüksek rakamlar atmanız gereken oyunda, zar sayılarına göre ilerleyin. Sadece pullardan birini hareket ettirebileceğiniz gibi, iki pulu da ilerletmeniz mümkün. Bulunduğunuz duruma göre, ne yapmanız gerektiğini belirleyin. Size verilecek iki zarda, aynı rakamların çıktığını da görebilirsiniz. Bu durumda, toplam 4 hamle yapma hakkınız olacak. Örnek olarak beş beş attığınızı düşünelim. Böyle bir durumda; beş ilerleme hamlesini, dört kere yapmanız gerekecek. Kendi arzunuza göre, bunu nasıl yapacağınıza karar verebilirsiniz. Akıllı kararlar verip, doğru hamleler yapmanızı diliyoruz. Şimdiden herkese bol şans dileriz.
eski tavla oyunu ; eski tavla oyunu ve tavla turnuvası yapmaya ne dersiniz sevgili arkadaşlar? Sizler için seçtiğimiz özel oyunda, eğlenceli bir tavla turnuvası yapacaksınız. Harika bir tavla tahtasında oynayacağınız oyunda, siyah pulların şansına inanın. İdare edeceğiniz bu pullar ile, rakibinizi mars yapmanız bile mümkün. Atacağınız şanslı zar sayıları ile, pulları ileriye ilerletin. Sahip olduğunuz tüm pulların, aynı yere toplanmasını sağlamanız gerek. Bu hareketi rakibinizden önce yaptığınız zaman, oyunumuzu kazanmış olacaksınız. Hızlı ve dikkatli olmanız gereken oyunda, harika bir oyun çıkarmanızı bekliyoruz. Bakalım neler yapacaksınız? Sizlere sunulacak zarları atmak için mousa basmanız yeterli olacak. Kolayca yapacağınız bu hareket sonucunda, nasıl hamleler yapacağınız belirlenmiş olacak. Kendi pullarınızın, tek kalmamasına dikkat edin. Mümkün olduğunca, siyah renklerin üst üste durmasını sağlamaya çalışın.
Acemi Tavlası oyunu ; Acemi Tavlası oyunu şansınızın bol olmasını dilediğimiz oyunda, hepinizden güzel bir oyun bekliyoruz. İki kişiyle oynanan tavlada, her an her şey olabilir arkadaşlar. Yüksek zarlar atamasanız bile, doğru hamleler yaparak ilerlemeniz gerek. Genel olarak büyük rakamların avantaj olacağı oyunda, değişik durumlar sonucu küçük rakamlar da işinize yarayacak. Bulunduğunuz duruma göre, ne yapacağınıza karar verebileceksiniz. Mousa basarak zar atacağınız oyunda, aynı rakamların zarlarda çıkması büyük avantaj olacak. Böyle bir durumda, dört hamlelik atış yapmış olacaksınız. Rakibinizin önüne geçmenizi sağlayacak bu durumlar, hepinizi mutlu edecek. En kısa sürede kendi pullarını toplayan kişi, oyunun galibi olacak. Gerçek bir tavla heyecanı yaşamak istiyorsanız, hemen oyuna başlayın. Arkadaşlarınıza da tavsiye edeceğiniz bu güzel oyunda, rakibinizi yeneceğinize inanıyoruz.
Süper Tavla oyunu ; süper tavla oyunu ile normal hayatta oynadığınız harika bir oyunu, sizler için oyunlarımıza dahil ettik. Keyif alacağınız oyunumuza, hiç vakit kaybetmeden başlayın. İki kişilik bu oyunda, bilgisayara karşı mücadele veriyor olacaksınız. Seveceğiniz oyunumuzun adı; tavla. Oyuna başladığınız zaman, karşınıza 30 tane pul ile 2 zar çıkacak. İki ayrı renkte olan pullar, 15’er olarak iki ayrı gruba ayrılmış durumda. Siyah renkte olanları siz kontrol edeceksiniz. Ekranı açtığınız zaman, pulların önceden sizin için dizilmiş olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken ilk şey; zarların üzerine mous ile basmak olacak. Bunu yaptığınız zaman, zar atmış sayılacaksınız. Hangi rakamları atarsanız, bunları kullanarak pulları hareket ettirmeniz gerekecek. Mous ile üzerine geldiğiniz pulu, taşıyarak istediğiniz yere götürebilirsiniz. Taşıdığınız yerin, attığınız zar sayısına göre olmasına çok dikkat edin. Tavla esnasında, kendinize ait pul toplama alanınız olacak. Tüm pulları, en kısa sürede bu alana getirmeye çalışın.
gerçek tavla oyunu ; gerçek bir tavla oyunu bilgisayara karşı tavla müthiş tavla oyununda, bilgisayarı yenmeye hazır mısınız arkadaşlar? Sıradaki oyunumuzda, sevilen tavla oyunu ile keyfinize keyif katın. Siyah renkteki pullarla oynayacağınız oyunda, güzel zar sayıları atmanızı diliyoruz. Zar atma sırası size geldiği zaman, zarların önünde bulunan sarı kısma mousla basın. Kolayca yapılacak bu işlem sonunda, kaç attığınızı görebilirsiniz. Attığınız sayılara göre, kendi pullarınızı saat yönünde ilerletmeniz gerek. Tüm pulları toplayacağınız bölgeye, hızlı bir şekilde getirmeniz gerek. Pulların hepsini ilk toplayan oyuncu, bu güzel oyunu kazanmış olacak. Bunu sakın unutmayın. Yolunuz üzerine çıkan beyaz pulları da kırabilme durumunuz var. Bu sayede, karşı tarafa zaman kaybettirmiş olursunuz. Hareket ettirmek istediğiniz pulun üzerine mousla gelin ve taşıyarak istediğiniz yere götürün. Gerçek bir tavla heyecanı hissedeceğiniz oyunda, hepinize iyi eğlenceler diliyoruz.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.